Jazler FM

Nos. Itt az ideje, hogy új cikket írjak, ezért előszedem a következő kivesézendő alkalmazást.

Ő pedig nem más, mint a rádiózás egyik nagyágyúja, a Jazler FM adáslebonyolító.


A program telepítése egyszerű. Ne ijedjetek meg, ha angol nyelven kezd települni, mert ugyanis ez az alapnyelve. A magyar nyelvet az első indításkor fogja megkapni ( feltéve, ha ezt ti is akarjátok ).


Ha kész az első indítás, jön a munka kuli része, mivel itt nem elég a mp3 könyvtárat megadni és kész. Ennél a programnál külön-külön meg kell adni az összes Jingle, sweeper, reklám, promo és végül, de nem utolsó sorban a zenék helyét. Persze ezt nem elég a nevük után. Itt meg kell először is adni 3 stílust, a zene (promo) jellegét, a keletkezés dátumát. Annyi könnyítést ad a program, hogy a zenéket gyorsfelvétellel is hozzá lehet adni. Itt megadod, azt a könyvtárat ahol a zenék vannak, megkeresi az összes zenét, majd a fentebb említett beállítások után, vagy egyenként, vagy csoportosan hozzáadod azokat. Vannak könnyítő szolgáltatások is itt (pl. ID3 tagból kiszedett zeneinformáció, vagy ugyaninnen a stílus információ) Ha ezekkel megvagy, indulhat a zenét felvétele. A program egyenként “végignézi” megkeresi a cue pontokat, beállítja egyedileg a keverési időket. ( Nálam ez 80 GB zenei tárnál 2 és fél óráig tartott)


Ha végigszenvedtük a zenék felvételét, jöhet a Jingle és sweeper felvétele. Ezeket kizárólagosan egyenként lehet felvinni az adatbázisra. egyenként megadva az összes információt. ( Ha egyet is kihagytál, kapsz egy hibaüzenetet és nem enged tovább).



Beállítottuk a zenéket, beállítottuk a jingle-ket, jöhet a szignálok, promok gombsor. % palettát lehet beállítani és egy default palettát. Az eljárás könnyű. Job klikk a kivánt gombra, majd a már megszokott adatok beállítása és a gomb színének megadása után máris ott virít a gombon a kért hang. Ez a gomb lenyomásakor máris dübörög.


Ha megvagyunk a hangok beállításával, akkor jöhet a program finomhangolása. Az “opcióknál testre szabhatod a színeket. Több hangkártya esetén a lejátszási lehetőségeket.



Amit eddig leírtam, – hmm – elég sok időt vett igénybe. Viszont ha minden klappol, akkor egy nagyon jó segítőtársat szereztél magadnak, ami áttekinthető, gyorsan kezelhető és “minden az egyben” alkalmazást ad.
Két féleképp tudsz adásokat szerkeszteni.
1; a Változtat gombra megkapod a zenék listáját, amiben több kritérium alapján tudsz keresni. Beletudsz hallgatni a zenékbe és utána a hozzáadás gombbal beteszed a lejátszási listába.


2; Az automatikus lejátszási gombnál másik (m3u) listát importálhatsz. Itt csak egyre kel odafigyelni, hogy a zenelista olyan zenéket tartalmazzon, ami már bent van a Jazler listájában, mert ha nincs akkor hibaüzenet lesz az eredmény és a zenét nem teszi be.









Ha már mindent beállítottál és az adást is megszerkesztetted, akkor már csak annyi dolgod van vele, hogy a lejátszás gombot lenyomod, és már megy is az adás. Itt azért figyelmedbe ajánlom az “analóg adás” című cikkemet, mivel ez nem egy web rádiós program, így nincs benne mikrofon, shoutcaster, stb. funkció. Ezeket külön meg kell oldanod.
Ami előny ennél a programnál, hogy ablakos módon azt nézed, csak amire kíváncsi vagy épp, vagy a beépített böngészővel, nézelődsz a neten. Nekem a rádió admin oldala van ilyenkor fent , mert a hallgatói üzeneteket innen olvasom be.


Zárszóként a program kezelése csak így első olvasatra tűnhet nehezen kezelhetőnek. A gombot és funkciók könnyen kezelhetőek, áttekinthetőek, a szövegmagyarázatok érhetően vannak összeszedve. Én már lassan három éve ezzel dolgozom és meg kell vallanom, hogy ha vissza kéne váltanom SAM Broadcasterre, lehetséges, hogy nagyon rosszul érezném magam. Tudom, hogy a beállítgatások nem igazán rövid idő, de a végeredmény magáért beszél.

 
Blogger Templates